Že je badminton nesmírně náročným sportem je všeobecně známo. Nebo to ví alespoň ten, kdo nechápe badminton jako oddychovku na pláži rybníka. Ten soutěžní je samozřejmě o něčem jiném. Není výjimkou rychlost smeče kolem 300 km v hodině, světoví hráči to pak dokáží ještě rychleji a rekord se pohybuje kolem 500km za hodinu!! A to už jsou neuvěřitelné rány. S rychlostí míčku se také musí co nejrychleji pohybovat i hráči na kurtu. K tomu slouží speciální pohybový systém a propracovaná technika pohybu po kurtu. Hráči se pak dostávají do mnohdy krkolomných a někdy i pro laika děsivých pozic, do kterých je přivede způsob a vedení hry. Využil jsem naší poměrně rozsáhlé fotogalerie a z několika turnajů vybral pár fotografií, které demonstrují, v jakých polohách se občas hráči ocitnou. Občas to může vypadat komicky, ale na kurtu hráčům či hráčkám do smíchu rozhodně nebývá. Je pravdou, že v normálním životě se do takovýchto pozic mockrát nedostaneme:o)
1. Martina Weberová při singlu – malinko připomíná holubičku – jak tohle dopadne? Vybere míček nebo se udeří do nosu o palubovku?
2. Petr Beran v defenzivní fázi – nohy nemá úplně v přirozeném úhlu, zvláště ta levá..
3. Jindra Kukač v útočném „postoji“ – nebo spíš poskoku(?) – téměř půl metru nad podlahou s hrozivým nápřahem – to bude rána!
4. Tohle je krumlovský Míra Janáček z turnaje v roce 2013, kdy hrál s Vláďou Sklářem Veletržní pohár – opět vysoký výskok a rána jak z děla
5. A když už jsme u výskoků, tak ještě jednou Jindra Kukač při další snaze o pořádnou smeč – s jeho váhou se to skáče…
6. Petr Beran v další defenzivní pozici – to už vypadá téměř na salto vpřed:o)
7. Daniel Skrčený z BaC Kladno na křemežském turnaji v defenzivním postavení a ještě do bekhendu s nádherně prohnutou raketou
8. Petr Pirtyák v okamžiku po obraném zákroku – výskok, bekhend (nebo obráceně?). Míček každopádně letí na druhou stranu..
9. Michal Koudelka – forhend v hlubokém záklonu – měl by si pod sebe roztáhnout žíněnku, protože tohle vypadá minimálně na naražená záda
10. Tohle je JindraKukač v jiné pozici než ve výskoku – hluboká defenziva do bekhendu – zvedne se ještě po tom??
11. A poslední z výběru fotek je ještě jednou kladenský Dan Skrčený – fáze po odehrání míčku forhendem – řekněte, kolikrát se nacházíte v takovéto pozici??
12. A nejrychleji na tento článek zareagoval pan Koudelka, který otevřel kroniky a vyzobal z nich několik obrázků, které mi poslal. Jde o historické záběry z let 1980-1981, za použití černobílého filmu. Můžete shlédnout starou tělocvičnu, s původní podlahou a topením. A to badmintonové oblečení je také parádní. Za snímky děkuji. Dokázal by někdo určit, kdo je na jednotlivých záběrech? Když tak pište do komentářů…